sideBar

Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

Ходіть у театр. Там холодно і стільці незручні. Але дуже душевно!!!
(1 чел.) (1) гость
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Ходіть у театр. Там холодно і стільці незручні. Але дуже душевно!!!

Ходіть у театр. Там холодно і стільці незручні. Але дуже душевно!!! 11/04/2011 16:07 #5

• Театрал
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 8

Вже 19-те до Дня театру у Києві вручають театральну премію "Київська пектораль", визначаючи кращих із кращих служителів Мельпомени.

Цьогоріч церемонія відбулася 28 березня у театрі І.Франка. Розпочалася о 16-тій годині, тому зрозуміло, що прийшли ті, кого нагороджували, ті, хто нагороджував, ті, хто вболіває-співчуває, і журналісти. Ніяких гламурів-тужурів не було ні у фойє, ні у залі. Публічних персон, обличчями яких безкінечно рясніють сайти і екрани було небагато. Тож журналісти раді будь-якій медійній персоні. Почалося усе із незначним запізненням. Народ перешіптувався. Я одразу пошкодувала, що легко одягнулася. У залі було, як завжди, холодно. Тому із задоволенням грілася оплесками.

Усе почалося із параду номінантів, серед яких було багато знайомих облич. Несподіванкою для мене стала поява на сцені у якості номінанта у двох категоріях Дмитра Тодорюка (соліста гурту "Авіатор").

Естетичним здивуванням, напевно, могли б стати танцювальні постановки від театру Раду Поклітару та студентів Академії ім.Л.Утьосова, котрі виступали між номнаціями. Але мене вразило інше - "зачарували" три гвоздички, загорнуті в целофан, які вручали усім володарям "Пекторалі". Повіяло радянськими партзборами. Ще одним відкриттям став для мене вигляд самої "Пекторалі" - графічно вона дуже нагадує семисвічник менору. Наталя Сумська, яка сиділа поруч, не чуючи моїх думок, підтвердила їх, сказавши, що коли дивиться на три "Пекторалі", котрі стоять у неї вдома, завжди думає, що це міг би бути підсвічник. А ще ми з Наталкою і Олександром Бригинцем обговорювали серйозний крок, якого потребує премія. Її вже давно треба було б перетворити на всеукраїнську. По-перше, мастшаби й рівень зовсім інші, а по-друге, це такий гарний стимул для провінційних театрів, котрим не визначає не лише коштів чи глядачів, але й визнання. Та й київські б трохи заворушилися, бо на п"яти завжди буде кому наступати. До наступної ювілейної церемонії це було б дуже доречно...

Але повернеося до переможців. Найбільше оплесків із тих, хто нагороджував, отримав Богдан Бенюк. Його поява на сцені одразу активізувала зал. Усі почали плескати і сміятися, хоча говорив Боглан абсолютно серйозні речі. А потім почитав вірш Івана Малковича "Янгол на плечі". Богдан чесно зізнався, що відкривати конверт не буде, бо із 11 години ранку знає, хто переможець у номінації краща жіноча роль. Народ просто вибухнув сміхом! На що серйозний народний артист обурився: "Чого смієтеся? Я ж в оргкомітеті!" І з рук в руки передав "Пектораль" Наталці Сумській, яка подякувала і сказала, що "найкраща нагорода для артиста - це грати". Через кілька хвилин Наталі довелося знову підніматися на сцену, за прекмією Анатолія Хостікоєа, котрий зараз лікується у Відні. Публіка щедро (хоч і заочно) нагородила оплесками Хостікоєва, а Лариса Кадочникова, що вручала нагороду, гірко зазначила, що Анатолій - справжній чоловік на сцені. А їх так не вистачає.

Публіка розігрілася. Тож Дмитрові Тодорюку, що вперше отримував театральну відзнаку за кращу музичну виставуу теж дісталися опески. Не прибув особисто за нагородою за "кращу режисуру" Едуард Митницький - захворів. А кращою виставою назвали "Грек Зорбе", за ролі в якій буди відзначені Сумська і Хостікоєв, сценографія, премію отримав Віталій Малахов. Не обійшлося і без критик на сцені. Герой України і радник Президента Іван Драч зауважив, що імені жодного автора п"єси зі сцени не назвали. А шкода. Бо автори часто - класики. Але ж у нас із авторським правом завжди проблеми. Чого дивуватися?..

Любите искусство в себе, а не себя в искусстве.

Re: Ходіть у театр. Там холодно і стільці незручні. Але дуже душевно!!! 13/04/2011 02:53 #6

• Карлсон
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 5
приходи! Совершенно согласен с Анжеликой. Премия должна стать Всеукраинской. Действительно, и киевские театры взбодрит и у периферийных появится стимул. Отличный пример в России - "Золотая маска". Конечно, для стоящей премии необходим солидный бюджет (я имею ввиду организацию работы - отбор спектаклей и т.д.), но все же... Деньги не главное (хотя, куда без них), главное - желание что-то изменить в нашем нелегком театральном деле.

Вперед к Всеукраинской театральной премии
"Киевская пектораль"!

КТО ЗА?!!
Ну-у-у... я так не играю!)
Последнее редактирование: 13/04/2011 03:19 от Карлсон.

Re: Ходіть у театр. Там холодно і стільці незручні. Але дуже душевно!!! 25/04/2011 01:58 #15

• Игорь
  • Вне сайта
  • Осваиваюсь на форуме
  • Постов: 28
Это отличная идея!
Не знаю, почему ее до сих пор не воплотили в жизнь.
  • Страница:
  • 1
Время создания страницы: 0.54 секунд